Urządzenia Filtrujące

W naszej ofercie znajdą Państwo dystrybutory filtrujące, ale nie polecamy ich, ponieważ nie jesteśmy pewni jakości, czystości i smaku wody, którą dostarczają. Chociaż urządzenia te posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny, te atesty dotyczą wyłącznie materiałów, z których wykonane są elementy urządzenia, które mają kontakt z wodą pitną. Bardziej przydatnym byłby atest na jakość wody, którą dostarczają te urządzenia. Wszystkie wody, które oferujemy, posiadają atest PZH i są regularnie kontrolowane w naszym laboratorium.

Argumenty przemawiające za dystrybutorami filtrującymi w porównaniu z rzeczywistością:

• Obniżają koszty użytkowania – jednak tylko wtedy, gdy klient zamawia powyżej 10 butelek miesięcznie na jedno urządzenie.

• Oszczędzają miejsce na przechowywanie – stojak na 4 butelki zajmuje zaledwie około 0,15 m², więc w większości firm i domów można znaleźć na niego miejsce.

• Oferują stałe miesięczne koszty najmu dystrybutora – w naszej ofercie również mamy opcję systemu pakietowego. W systemie butlowym istnieje możliwość oszczędności w okresach mniejszego zapotrzebowania na wodę.

• Dystrybutory filtrujące są bardziej przyjazne dla środowiska i przyczyniają się do ochrony go w następujący sposób:

– Mają mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną niż się powszechnie uważa. Urządzenia filtrujące zużywają tyle samo energii, co urządzenia butlowe. Często mają one tych samych producentów i wykorzystują podobne rozwiązania dotyczące chłodzenia i podgrzewania wody.

– Nie generują odpadów w postaci trudnych do utylizacji butelek plastikowych. Butle 18,9 litrowe nie trafiają na wysypiska śmieci. Zużyte butle są odbierane przez producentów butelek i poddawane recyklingowi w celu produkcji nowych. Zużyte filtry muszą być odpowiednio zutylizowane.